Vino naj nikakor ne bo izpostavljeno vročini.
Poletna potovanja prinašajo visoke temperature, gneče na cesti in prometne zamaške, pogosto ne najdemo parkirišč v senci ali pa se znajdemo na potovanju v času vročinskih valov. Notranjost avtomobila, ki je klimatizirana, je v takšnih primerih bolj primerna za vino, kot prtljažnik. Če je potrebno prespati kakšno noč med potjo poti, je dobro prinesti vino v sobo, da se izognemo velikim temperaturnim razlikam, saj že nekaj ur poletne vročine v avtomobilu lahko povsem uniči vašo vinsko zalogo.
Steklenice naj bodo v ležečem položaju.
Če ima vino zamašek iz plute, naj bodo steklenice ves čas med potovanjem položene, da vino ostaja v stiku z zamaškom.
Vino naj si po prihodu pred odpiranjem odpočije.
Ko prispete na cilj, naj vino brez vibracij počiva vsaj en dan, da se ponovno vzpostavi harmonija arom. Posebej je to pomembno za penine, da imajo pred odpiranjem čas, da se umirijo in stabilizirajo. Hkrati je to lahko priložnost, da se primerno ohladijo, saj je za to je potrebnih vsaj 24 ur v hladilniku.
Pri kontroliranju temperature vam lahko pomaga tudi primerna embalaža, ki ima izolacijske lastnosti.
Morda je čas, da nabavite škatlo z izolacijskimi lastnostmi, recimo iz stiroporja, ali posebne hladilne vrečke, primerne za steklenice, ki pomagajo ohranjati temperaturo stabilno. To ima smisla posebej, če ocenjujete, da jih boste uporabili večkrat, saj lahko majhna investicija naredi veliko razliko.